Teşkilat - Ölüm Ensemden Süzülüyor.

  Bayrampaşa garından karşıya geçerken ansızın gelen aracın altında kalıyordu neredeyse. Bu kadar kalabalığın içerisinde bu hız niye? Saniyeler içerisinde karşı caddede olayı meraklı gözlerle izleyen insan kalabalığının arasından süzülerek siyah paltolu bir herifin kendisine doğru yaklaştığını gördü. Gözlerini kıstı. Siyah dev bir italyan şapkanın altında gizlenen bu sansürlü simayı bir yerden gözleri ısırıyordu sanki. Giyimi kuşamı yerinde bir istihbarat ajanı olabilirdi. Ne de olsa bu konuda fikir sahibiydi Osman. Nasıl oldu bilinmez ama, altı patların kovanından fırlayan bir mermi, söğüt ağaçlarında ki kuşları kaçırırken, o insan kalabalığının bir anda bağrışmaları arasında kimin canına talip olacağı kaçınılmaz bir hal almıştı. Sadece bu da değil. Art arda çıkan mermi vızıltılarının arasında italyan takkeli adamın Osman'ı bir hınçla yere atması da gözlerden kaçmamıştı. Yere yığıldıklarında üzerini bir çırpıda kontrol eden Osman, kanayan bir yeri var mı diye bakıyordu. O an belini kavramış olan takkeli adamın bileğinde ki 3 ters aylı Teşkilat'ın simgesini gördü. Gözleri güldü. Bir katliama teşebbüs eden bir kaç gencin kendilerine namlular yönelttikleri anda, hızlıca ayağa doğrulup garın arka tarafında ki caddeye koşmaya başladılar.

- Koş Osman! Koş! CIA peşinde! Koş!

CIA'nın kendisi ile ne ilgisi olabilirdi? Aselsan'da çalışan sıradan bir mühendisti oysa. Amerikan istihbaratının kendi peşinde olmasının anlamı neydi? Nevzat'ın, 2011 yılında öldürülen Mit gizli istihbaratından Nikolai'nin cinayetini açığa çıkarmasında yardımcı olduğu aklına geldi. Yanında ki yabancı adamla beraber sokak aralarında koşarken eliyle telefona sarıldı Rehberden Nevzat'ın numarasını hemen çevirdi. CİA eğer kendisinin peşindeyse, Nevzat'ında peşindedir! Telefonunu 3 defa çaldırdı ama açan olmadı. 

- Nevzat'ın yanına gitmemiz gerekiyor!
- Şimdi olmaz. Beni takip et!
- Telefonlarıma cevap vermiyor!
- Nevzat öldü! Onun cesedini görmekle zaman harcamış olursun.

Bir an olduğu yerde durdu Osman. Nevzat'ın neden öldürüldüğü ve kimler tarafından öldürüldüğü arasında ikilemde kaldı. Duygusala bağlanmak istemiyordu ama 22 senelik arkadaşı ve Teşkilat'ın bir parçası olan Nevzat'ın ölümünden dolayı içerisini hüzün kaplayıverdi. 

- Osman! Acelemiz var! CIA her tarafta seni arıyor!
- Kimsin sen! Neden seni takip ediyorum?
- Bak. Şuanda bunları konuşacak vaktimiz yok. Hemen benimle gelmezsen, Nevzat gibi senin cesedini de saklamak zorunda kalacağım.
- Ne! Nasıl?
- Benimle gel Osman. Her şeyi anlatacağım.

 Takkeli adamla beraber Esenlere taksiyle geçtiler. Otogarın aşağısında ki köprünün yanına kendilerine şehir dışına kadar eşlik edecek siyah bir ticari araba geldi. 

- Bir şey içer misin Osman?
- Sağol.
- Şimdi konuya hızlıca değinmek istiyorum. 2011 yılında Mit'in yabancı ajan servisinden Nikolai'nin Edirne sınır karakoluna yakın bir bölgede ölü olarak bulunmuştu. O olaydan 3 ay önce Nevzat, seninle iletişim kurmuş. Cinayeti ortaya çıkarmak için gerekli bazı delegeleri bulma konusunda senden yardım istemiş. O günden beridir ikinizi izliyorduk. Nikolai'nin ölümünü CIA gerçekleştirmedi. Aslında cinayetin açığa çıkmasından 2 ay önce CIA çoktan cinayeti çözmüştü lakin bunu bizden sakladılar. Nevzat'ın ölümünden CIA'nın sorumlu olması ise tam bir bilinmezlik. CIA'nın bir Aselsan mühendisi ile ne sorunu olur?
- CIA'nın size yanlış bir istihbarat bilgisi vermediği ne malum? Dahası bu ölümden bilerek kendisini sorumlu tuttuğu? Bu açıdan hiç olaya baktınız mı Bay..
- Görkem. Teşkilat'ın özel servisinden Binbaşı Görkem U.
- Memnun oldum Binbaşım. Rütbeniz ve bilgileriniz benim üst mertebem. Teşkilat'ın kuralları gereği size karşı söz söyleme hakkım olmadığının şuanda farkına varmış bulunuyorum.
- Şuanda bu kuralları çiğnemek en doğrusu olur Osman. Buraya, seni bulmaya Genel Kurmay Başkanı'mız Hulusi Akar'ın gizli emri ile geldim. Seni Konya'ya götüreceğiz. Herhangi bir suikaste kurban gitmemen için seni Ereğli Cezaevinde ağırlayacağız.
- Neden cezaevi? 
- Devlet senin gibi özel bir mühendisi korumak için elbette! 1999'da Öcalan'ın neden bir anda ipten kurtuluşunun ardında ki sır perdesini araladığını, 2002'de Erdoğan'ın iktidara geçmesinde oynadığı önemli rolleri, 2009'da Mardin'de gerçekleşen sivil katliamını kimlerin yaptığını ortaya çıkarman ve şuanda devam etmekte olan Afrin Harekatı'nda ÖSO'nun subayları ile özel olarak görüşmelerin... Hepsini biliyoruz Osman. Bunların hepsi devlet için yaptığın bir fedakarlıktır ve devlet senin bu fedakarlıklarına karşın seni korumak istiyor. O yüzden senin için en güvenli yer zindandır.
- Bunlar.. Nasıl biliyorsunuz?
- Teşkilat; bir insanın ne yapacağını, ne zaman, nerede olacağını bilir Osman. Tapınakçıların 2016'da Merhum Savcımızı şehit etmesinde CIA ile işbirliği yaptığını biz olay gerçekleşmeden önce öğrenmiştik. Ama Teşkilat bize, olaya müdahale etmememizi istedi. Bu raporu devlete sunduk ve olaya devlet el attı. Ancak cinayeti engelleyemedi. Peki neden? Olayın olacağı günden evvel devletin bile öğrendiği bu cinayet girişimini devlet neden engellemedi? 
- Tapınakçıların cinayeti gerçekleştirmesine izin vermek?
- Aynen öyle! Teşkilat, tapınakçıların cinayeti gerçekleştirmelerini ve bizlerin uyuduğunu sanmalarını istedik. Daha bir savcı cinayetine bile mani olamadığımızı düşünmelerini sağladık. Bu olaydan sonra belli başlı yerlerde belirdiler. Ufak ufak cinayetlerle başlayıp gözlerini devlet yetkililerine çevirdiler. Biz hala uyuyorduk. Kendilerini artık Türkiye'de cinayetin çok kolay işlenilebilir olduğuna inandırmak istiyorduk ve inandırdık. Tapınakçıların elit ajanlarının arasına hain görünümlü kendi adamlarımızı yerleştirdik. Bunları terörist, militan, taliban, Amerikan askeri gibi kılıklara büründürdük. Şuanda bir yerde Tapınakçılar tarafından işlenecek olan cinayeti biz günler öncesinden öğreniyoruz. Aselsan'dan son 3 yılda 19 mühendis esrarengiz bir şekilde kayboldu. Geçmişten bu güne Aselsan'da çalışan aktif mühendislerin isimleri elimde ki listede. Farkedersen en eski çalışandan en yenilerine doğru cinayetleri işliyorlar. Nevzat dün öldürüldü. O 19. kişiydi. Sırada sen varsın Osman!  Düşmana asıl tuzağı başkalarının kapanı ile kuracaksın. CIA'yı şuanda büyük bir oyunun içerisine sürüklüyoruz. Devletler asırlık planlar yapar Osman! Biz CIA'nın asırlık oyununa kendi oyunumuzla karşılık vereceğiz. O yüzden senin yaşaman gerekiyor. Kilit isim sensin! Her ne olursa olsun yaşamalısın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme