The Revenant - DİRİLİŞ

  Muhteşemlik kavramını son derece zorlayan ve bu kavramı sonuna kadar hak eden, türünün tek örneği olan bir film önereceğim sizlere. Toplanın :) Aslında başlığı görür görmez, izlediğinizi tahmin edebiliyorum. Baş rolde; Leonardo Di Caprio gibi bir abimiz oynuyorsa, elbet izlenilir bir film ortaya çıkarmış demektir. 2000'lerin başından bu yana çektiği onlarca filmden sonra The Revenant ile vizyona büyük bir giriş yapan Leonardo Di Caprio; bu filmde de, bizlere büyük dersler veren sahnelere imza atmış. Filmi dün akşam ki izleyişim ile beraber izleme sayım 6'ya ulaştı. İzlenecek herhangi bir film akla gelmeyince, yahut en basitinden can sıkıntısında bile açıp izleyebileceğim nadir filmler arasında yerini aldı.
  İnsanoğlunun geçmişten bugüne ruhunda gizlediği ve zor anlarda onunla vücut bulduğu bir şey vardır. Nedir o? Elbette Mücadele. Bu filmde tanıklık edeceğimiz en önemli şey, mücadele olacaktır. Tarihler 18. yüzyıl Amerika'sını gösterdiğinde, Amerika Koloni Birliklerine bağlı, paralı askerlerden oluşan küçük bir birlik ile karşılaşıyoruz. Başlarında bir Yüzbaşı ve kendilerine yol arkadaşlığı yapan, aynı zamanda yerli kabilesinden olan baba-oğul karşımıza çıkıyor. İki aile bireyinin birbirlerine olan sıkı bağı, Trench adlı paralı askerin düzenbaz tavırları ile zamanla açılacaktır. Dahası sınırları zorlayan bir ayı sahnesi ile zor duruma düşen Leonardo abimiz, oğlunun kurban edilmesinden sonra iyice deliye dönecektir. Film; o zamanların tabiat yaşamı ile uyum sağlayan sahneleri ve aç insanların bir sofraya üşüşür gibi tabiatın her bir yanına üşüştüğü yerleri de konu alıyor. Kendisini intikam hırsı ile bu zorlu yaşam koşullarında hayatta kalmaya adayan Leonardo abimiz, ıssız ve soğuk ormanlarda amansız yolculuğa başlayacaktır. Bir yandan kabile insanlarından kaçarken, diğer yandan bu ıssızlığın içerisine yuva yapmış yırtıcı hayvanlarla da baş etmek zorunda kalacaktır. Tek hedefi, oğlunun katilini bulup, ondan intikam almaktır. Hırs, intikam ve mücadelenin bir vücutta harmanlandığı bu harika yapıt, göz alıcı sahneleri ile sizi kendisine çekecektir.
   Leonardo Di Caprio'nun filmlerini takip ediyorsanız bu filmi izlemiş olmalısınız. Eğer izlemediyseniz, bu mükemmel eser hakkında daha fazla yazmak istemiyorum ve sizi filmle baş başa bırakıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme