Kitaplığımdan Seçmeler

Yazarın Uçurtma Avcısı adlı kitabına duyduğum hayranlıkla, bu yeni kitabını sipariş vermiştim. Kitabı aldığıma pişman olmadım. Her bir sayfasını okurken, ileri ki sayfalarda ''acaba ne olacak?'' der gibi kitaba sarılacaksınız. Abdullah adında küçük bir çocuğun yaşadığı olayları konu alan harika bir eser. Okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.
Tarih severler burada mı? 
Anadolu'nun kapılarını son kez bizlere açan büyük komutanın hikayesini bir askerin dilinden okumak ister misiniz? Türkler'in ata yadigarı olan topraklarından Anadolu'ya gelişini sağlayan büyük komutan Sultan Alparslan'ın savaşlarına girmiş, her daim ordusunda ve Sultan'ın yanında görev yapmış bir askerin maceraları. Okurken kendinizi olay ufkunun içerisinde hissedeceksiniz. Bir bardak çayınızı alıp, sessiz bir köşede kafa dinleyerek okunacak güzel bir eser. Okumanızı tavsiye ediyorum.
Servet Turgut'u tanıyan var mıdır aranızda?
Aslında bu kitabıyla kendisini de tanıyacaksınız. Afganistan'da bir zamanlar yaşanılan taliban olaylarını konu alan bir eser. Ben okudum, okurken de sıkılmadım. Tavsiye ediyorum.
Resulullah (Sav) efendimiz ve Ashabının yaşamış olduğu İslamiyet'i, kendi diliyle anlatan, büyük alim M.Yusuf Kandehlevi'nin eseridir. Okurken, bir yandan araştırmacı ruhunuzu açığa çıkartmanız gerekiyor. Çok ağır bir dille yazılan ve doğruluk esası bakımından tam anlamıyla türünün tek örneği olan bir kitap. İslam'ın doğuşunu ve Efendimizin yaşantısını doğru bir şekilde öğrenmek için bu kitabı okumanızda fayda var. Tavsiye ediyorum.
Kitaplığımın arasında, en gözde, en muhteşem ve en çok sevdiğim kitap..
Muhsin Yazıcıoğlu'nu, Devlet-i Ebed Müddet kavramını, yabancı istihbaratların ülkemize kurduğu entrikaları öğrenmek istiyorsanız, en kısa sürede alıp okumanızı tavsiye ettiğim harika bir eser. Tamamıyla kurgu üzerinden giden bu kitap, gerçekte yaşanmış olayları değil de, gerçekte yaşanmış olabilir denilen olayları sade bir dille konu almaktadır. Okurken yine araştırmacı ruhunuzu ortaya koymanız gerekiyor. İstihbarat, ajanlık, casusluk kitaplarını seviyorsanız okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

2 yorum:

  1. Ve dağlar yankılandı kitabını çok merak ediyorum ama almak fırsatım olmadı. Listemde duruyor. Öneri için teşekkürler.

    YanıtlayınSil