Kadınlar İnsandır, Biz İnsanoğlu. #8Mart

Bugünün anlam ve önemini anlatacak bir yazı paylaşmayacağım. Sebebi; günümüz dünyasında kadınlarımızın, tıpkı cahiliye döneminde ki gibi sefalet içerisine sürüldüğü gerçeğidir. Onların yaptığı fedakarlıkları göz ardı ederek, her türlü zorbalığı yapacak kadar nankörleşen haysiyetsizler yüzüne bu yazımı yazarken büyük bir utançlık duyduğumu da ithaf etmek istiyorum. Zor koşullara bağlı, şeytanla münakaşaların arttığı bir dönemden geçiyoruz. İçimizde barınan insanlık duygusunun sevgiyle örtüşmediği gerçeği, kadınlarımıza yönelik uygulanan şiddet vakalarıdır. Her an bir gazete küpüründe, sosyal medyada yahut televizyonda "Kadına Yönelik Şiddet" haberlerini aldığımızda, aslında onları ne kadar değersizleştirdiğimizin farkına varamıyoruz.

  Aşina olduğumuz bu gaflet uykusunda ki nesilde, kadına yönelik gün geçtikçe artan şiddet, tecavüz vakaları; bizlerin ne tür bir zorbalığın içinde olduğumuzu ziyadesiyle gösteriyor. Evvela şeytan işini layıkıyla yaparak, mensubu olduğumuz dinin "sakın ha!" diyerek uyarısına rağmen, bir takım kişisel sorunlarımız yüzüne, cennetin ayaklarının altında olan kadınlarımıza karşı; bizleri nefret, kin ve öfkeye davet ediyor. Ruhumuzdan içeri girip vücudumuzu bütün bendiyle saran "Vehn Hastalığı"nın başlıca sebeplerinden birisi de kadınlarımıza verdiğimiz her türlü zarardır. Oysa ki bize ithaf edilen sözlerden birisi de şudur. " Kadınlarınız ile yeri gelince çocuklaşın. Onların değeri emin olunuz en yüksek vasıflardadır."

 Bizlere yol gösteren, bizlerin sert yüreklerini yumuşatan, gönüllerinde şefkat tufanları esen bayan kardeşlerimiz;

Sahibi olduğumuz değerlerin de üzerinde bir değere sahipsiniz. Sizler bizim başımızın tacı, kalplerimizin sultanısınız. Size gem vurulmaz. Size bizden el kalkmaz. Kaldırana yazıklar olsun. Belki, gönlüm böyle demektedir. Amma, Neşet Ertaş'ın da lafı üzre; siz insansınız, biz insanoğluyuz. "

8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Gününüz Kutlu Olsun.

4 yorum:

 1. Şu kadına şiddet olayını, istismar olayını çözmedikten sonra aya gitsek faydasız. Yazık ki ne yazık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bitmez Efendim. Kadına şiddet zulmünü duyurmaya çalışıp, durdurmaya çalışmadığımız sürece bitmez.

   Sil
 2. Ne güzel yazmışsın İhsan oğlum. Allah razı olsun senden...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Allah sizden de razı olsun Abla. Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim

   Sil